Askeri Tesis Güvenliği


Kritik Alt Yapı Tesisleri, bir toplum için vazgeçilmez varlıklardır. Enerjinin üretimi, taşınması ve dağıtımı gibi altyapı hizmeti sunan tesisler bu kapsamda değerlendirilir. Örneğin; atık su ve kanalizasyon arıtma da dahil olmak üzere su tesisleri; petrol, rafineri, boru hattı gibi ayrıştırma, arıtma, taşıma ve petrol ürünleri tesisleri ve kimyasal madde üreten fabrikalar kritik alt yapı tesisi olarak adlandırılır. Bütün bu sistem ve varlıkların tek bir ortak yanı vardır: Tesis içerisindeki en ufak bir güvenlik zafiyeti, toplum sağlığına, çevreye, ekonomiye, hatta ulusal ve küresel güvenliğe ciddi anlamda zarar verebilir.

Kritik Altyapı Tesisleri'nde güvenlik ve iletişim gereksinimlerini karşılamada ortaya çıkan zorluklar:

  • Olası terörist saldırılar ve vandalizm olayları
  • Yangın ve patlamaların erken algılanması ve önlenmesi
  • Davetsiz misafirlerin tespiti
  • Erişim yetkilerinin yönetilmesi
  • Zorlu çevre koşulları ile başa çıkılması

Genvatek A.Ş her türlü kritik altyapı tesisinde güvenlik ve iletişimin etkili bir şekilde sağlanması ve yönetilmesi için geniş bir yelpazede ürün ve çözümler sunuyor. Patlamalara karşı korumalı gece/gündüz kameralar, kızılötesi aydınlatıcılar ve uzun mesafe kameralarının da bulunduğu özel video gözetim, hırsız alarm ve kartlı geçiş kontrol ürünleri bunlardan bazılarıdır.

Genvatek A.Ş tarafından sunulan ürünler, kritik altyapı tesislerinin özel güvenlik ve iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için idealdir.